خواندنی‌ها

آخرین مقالات و خبرهای وبلاگ

۰۲دی۱۳۹۹

موارد مصرف کربنات کلسیم | کاربرد کربنات کلسیم چیست؟

کربنات کلسیم با فرمول شیمیایی CaCo3 ماده‌ای استثنایی است که بیش از ۴ درصد پوسته زمین را در بر گرفته است. موارد مصرف کربنات کلسیم آن قدر بالاست که می‌توان از آن به عنوان پرکاربردترین ماده در صنایع نام برد. در ادامه می‌خواهیم به تک تک کاربردهای این ماده معدنی اشاره کنیم.
۰۲دی۱۳۹۹

تاثیرات و مزایای کود معدنی بر رشد گیاهان

کشاورزان کودها را برای تأمین مواد موردنیاز گیاه، به خاک اضافه می‌کنند. کودها در سه دسته شیمیایی، آلی و بیولوژیک قرار می‌گیرند که کود معدنی به دلیل ارگانیک بودن در دسته کودهای آلی قرار دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا با مزایای کود معدنی، نقاط قوت آن، تفاوتش با کود شیمیایی و طریقه مصرفش آشنا شوید.
۰۲دی۱۳۹۹

بزرگ‌ترین معادن سنگ آهن در کجا واقع شده‌اند؟

بزرگ‌ترین معادن سنگ آهن در جهان متعلق به کشور برزیل‌اند و دو کشور استرالیا و آفریقا جایگاه‌های بعدی را در اختیار دارند. خوب است بدانید که کشور چین به دلیل واردات حداکثری این ماده معدنی، با تغییر تقاضا می‌تواند تأثیر مهمی روی قیمت‌گذاری این محصول داشته باشد. 
۰۲دی۱۳۹۹

آشنایی کامل با اطلاعات سنگ آهن و انواع آن

به دلیل سرعت بسیار بالای صنایع تولیدی، نیاز به مواد اولیه نیز به‌طور چشمگیری افزایش یافته و همین امر نیز موجب رشد ۰.۵ درصدی صنعت تولید سنگ آهن در سال‌های گذشته بوده و پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که درصد این رشد تا سال ۲۰۲۸ به ۰.۹ نیز خواهد رسید. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات سنگ آهن را به‌طور کامل در اختیارتان قرار دهیم.